Plaukimas Ūla:

Gražiausia ne tik Dzūkijos, bet ir Lietuvos upė. Ūlos ištakos Baltarusijoje, įteka į Merkį ties Mardasavo kaimu. Ūlos upės ilgis 84 km. Aukštupyje tekanti plačiomis pievomis, vidurupyje Ūla pereina į kanjonišką slėnį ir teka pro Gudų girioje pasislėpusius senuosius dzūkų kaimus. Abipus upės tęsiasi kraštovaizdžio draustinis, kerėdamas nuostabiais pušynais ir smėlėtais skardžiais. Jos vanduo šaltiniuotas, šaltokas, gausu kilpų ir vingių. Ūla rekomenduojame rinktis maršrutą 15 – 20 km. per dieną.

Plaukimas Merkiu:

Viena svarbiausių, gražiausių ir populiariausių Dzūkijos upių, kurios ištakos Baltarusijoje, o įteka į Nemuną ties Merkine. Upės ilgis 203 km. Žygių mėgėjus Merkys vilioja skaidriu, neužterštu vandeniu, miškingomis pakrantėmis. Tėkmė negreita, kliūčių nėra. Plaukti baidarėmis paprasčiau, nei Ūla, todėl šią upę siūlome pasirinkti plaukiantiems pirmą kartą ar šeimyninio poilsio mėgėjams. Plaukti Merkiu galite 1-4 dienas.
.

Plaukimas Grūda:

Grūda – kairysis Merkio intakas. Nuostabios gamtos fone besiraitanti itin vingiuota, o pačiame žemupyje labai srauni ir rėvėta. Grūdos upėje begalės staigių posūkių užvartų , vietinės reikšmės lieptelių, tiltelių, rąstų. Apie 5 km. iki santakos su Merkiu, paskutinės akmenuotos upės atkarpos ramus plaukimas perauga į tikrą šėlsmą, vietomis prilygstantį kalnų upei. Greita srovė ir rėvos neduoda kada nuobodžiauti, kol tave upė tiesiog nepastebimai išplauna į Merkį. Ši upė puikiai itin tinka pavasariniams ar rudeniniams vienos arba dviejų dienų plaukimams.

Plaukimas Šalčia:

Šalčia – didžiausias Merkio intakas, prasidedantis už 4 km. į šiaurę nuo Šalčininkų. Šalčia yra gana srauni, vingiuota, negilaus slėnio ir neaukštų krantų. Gausu šaltinių, vanduo labai švarus. Kliūčių nėra daug, nakvynei vietų pakanka, galima drąsiai plaukti su mažais vaikais.

Visos trasos ilgis yra 63 km., visas maršrutas yra 3 dienų trukmės. Nuo Merkio ir Šalčios santakos iki Merkinės 88 km.
.

Plaukimas Varėne:

Varėnė – dešinysis Merkio intakas, įtekantis Senojoje Varėnoje. Upės kraštovaizdis yra labai įvairus. Pradėsite plaukti tankiai nendrėmis apaugusiais upės vingiais, kur sutiksite daug laukinių paukščių, toliau priplauksite miškingus ir stačius šlaitus, kurie palydės jus iki Varėnio ežero. Ežeras yra pusiaukelėje, nuo jo prasideda ekstremalesnė kelionė su gausybe posūkių, išvartų. Rekomenduojame, kaip plaukimo Merkiu sudėtinę dalį, arba vienos dienos plaukimą.